Новини

Code Club UA: як навчити кодувати тисячі українських дітей
Code Club UA: як навчити кодувати тисячі українських дітей
Координатори Code Club UA розповідають про безкоштовні уроки кодування для дітей, волонтерство та місію
25 червня 2018
Code Club UA: як навчити кодувати тисячі українських дітей
25 червня 2018

Координатори Code Club UA розповідають про безкоштовні уроки кодування для дітей, волонтерство та свою місію.

 

Code Club UA – це всеукраїнська мережа безкоштовних факультативних волонтерських клубів кодування для дітей 9-11 років. У рамках проекту волонтери навчають дітей кодувати в клубі програмування. Заняття проводяться після уроків або у вихiднi дні. Вони безкоштовні.

 

Code Club було створено у Великій Британії веб-дизайнером Клер Саткліф і програмістом Ліндою Сандійк у квітні 2012 року. Тепер Code Club існує вже у 32 країнах світу, від США і Бразилії до Австралії і Нової Зеландії. Сподіваємося, українські школярі та волонтери також оцінять переваги програм Code Club та стануть їх активними учасниками.

 

Засідання клубів відбуваються один раз на тиждень у школах, бібліотеках або будинках дитячої творчості і тривають одну годину.У Code Club діти вчаться програмувати, створюючи комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти. Програма передбачає створення одного проекту за один урок.

 

 

Програма Code Club має 4 рівні, кожен з яких є складнішим за попередній і складається з набору проектів та завдань. Виконання цих завдань не лише передбачає набуття знань та практичних вмінь, але й стимулює дітей до використання власної уяви в процесі створення креативних проектів. На перших двох рівнях (Terms 1 & 2) ми вчимося основам програмування на базі мови Scratch. Третій рівень (Term 3) присвячено вивченню базових понять HTML and CSS. На четвертому рівні діти знайомляться з мовою Python.

 

Наш проект представлений в усіх великих містах, в 24 областях нашої країни. Найбільше представництво в Івано-Франківській області – близько 60 локацій.

 

В команді керівник проекту та 11 координаторів. 

 

З моменту відкриття першого клубу пройшло вже майже 5 років.За цей час було відкрито більше 900 гуртків. Наш курс за різними модулями програмування закінчили близько 8000 дітей. Проект офіційно підтримано Міністерством Освіти і Науки України. Ми є офіційними представниками в Україні великої родини Code Club World, підписавши угоду з головним офісом у Великій Британії.  Провели та організували перший літній табір для дітей в Одесі. Здійснили вже дві великі подорожі містами України, завітавши на випускні до наших учнів.

 

Найголовнішим нашим досягненням на сьогоднівважаємо всеукраїнську зустріч викладачів проекту, яка відбулась в столиці України восени минулого року, зібравши разом більше ста викладачів із різних куточків України. 

 

Цілі на наступний рік – збільшити кількість менеджерів нашої команди до 20 координаторів та відкрити 1000 гуртків по всій Україні.

 

Наш головний скарб – це звичайно викладачі. І на жаль, цього ресурсу нам дуже не вистачає. 

 

 

Ми співпрацюємо зі школами, бібліотеками, громадськими організаціями, IТ школами, ІТ компаніями, ВНЗ – можна сказати, що з усіма, хто хоче з нами співпрацювати. Генеральним партнером є Таскомбанк. По всій Україні з нами співпрацює Академія ШАГ. Інших партнерів можна знайти на нашому сайті у розділі Партнери. Наш проект офіційно підтримує Міністерство освіти і науки України, наші програми зараз отримують гриф МОН.

 

Щоб відкрити клубнеобхідно знайти волонтера та приміщення бажано з 8-15 комп’ютерами (або діти можуть приходити зі своїми ноутбуками). Розмістити оголошення про набір дітей до клубу.

 

Волонтерство у Code Clubозначає, що раз на тиждень в зручний для Вас час Ви будете проводити годинне заняття з кодування у місцевій школі, бібліотеці або будинку дитячої творчості, яке максимально наближено до місця Вашого проживання, роботи чи навчання. Як голова місцевого клубу Code Club, ви маєте право використовувати для роботи зі школярами надані нами проекти і навчальні програми.

 

Що потрібно знати волонтеру.  Зверніть увагу: щоб бути волонтером Code Club, ви повинні вміти програмувати. На першому рівні (term 1) ми пропонуємо дітям навчитися програмувати на Scratch, але далі рухаємося до більш складних мов — таких, як Python.

 

Волонтерство в Code Clubможе стати найкращою справою, яку ви зробите за найближчий рік. Також Ви набудете досвіду роботи в міжнародному проекті.

Ми не дозволяємо волонтерам і школам брати плату за навчання кодуванню у Code Club. Code Club є безкоштовним для всіх. Це обов’язкове правило.

 

Щоб долучитисятреба зареєструватись на нашому сайті https://codeclub.com.ua/volunteer_registration/ 

 

On 3 wheels: Ми організовуємо походи в гори для людей із інвалідністю
On 3 wheels: Ми організовуємо походи в гори для людей із інвалідністю
“On 3 wheels - Фонд здійснення мрій” розповідає про історію створення організації, мету та завдання, які вони ставлять перед собою, та ділиться порадами з тими, хто хоче стати волонтером. На питання відповідає керівник проекту Сашко Луцик.
21 червня 2018
On 3 wheels: Ми організовуємо походи в гори для людей із інвалідністю
21 червня 2018

“On 3 wheels - Фонд здійснення мрій” розповідає про історію створення організації, мету та завдання, які вони ставлять перед собою, та ділиться порадами з тими, хто хоче стати волонтером. На питання відповідає керівник проекту Сашко Луцик.

 

З чого усе почалося? Як ви створити On 3 wheels?

 

Усе почалося з Мрії, у здійснення якої мало хто вірив. Іван Маслюк, у якого ДЦП, мріяв побачити Океан і добратися туди своїми силами.

 

Троє товаришів допомогли своєму другу, який самостійно не ходить, добратись до Лісабону, торкнутись океану і надихнути сотні людей з інвалідністю на здійснення своїх мрій.  Вони проїхали через 12 країн Європи (Україна, Польща, Чехія, Німеччина, Австрія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Італія, Монако,Франція, Іспанія, Португалія), подолали 5000 км за 100 днів на спеціальному триколісному велосипеді. Саме тому так і назвали свій проект здійснення мрії «On 3 wheels» (На трьох колесах)

 

 

Іван, завдячуючи своїм друзям, побачив Альпи, побував на Атлантичному океані, відвідав європейські столиці та зі сльозами на очах фінішував на крайній точці Європи - Мисі Рока. Ця подорож змінила не тільки його, але і друзів, які вирішили йому допомогти.

 

Зараз ми спільно з небайдужими людьми організовуємо гірські походи, мандри та активний відпочинок для людей з інвалідністю. І ми щасливі!

 

Хто складає основу вашої організації?

 

Це все було б неможливим без підтримки друзів, партнерів і звичайно – волонтерів. Тому вони і складають нашу основу, а ми – зв’язкові між ними.

 

Яка ваша мета та цілі на найближчий час?

 

Наша мета – це зміна ставлення до людей з інвалідністю. Жоден волонтер, який раніше не мав друзів чи контактів з людьми з інвалідністю, не залишається таким, яким був до того. Ще одна важлива ціль – організація активного відпочинку для людей з інвалідністю. Ми хочемо показати їм безбар’єрність гір!

 

 

Що вдалося досягнути за цей час?

 

Важко виміряти досягнення організації математично. Це зміна свідомості і людей з інвалідністю, і волонтерів, і людей, які спостерігають, і нас самих.

 

 

Які складності у вас виникають при реалізації проекту?

 

Спочатку здається, що мільйон перепон на шляху: то фінанси, то транспорт, то люди. Але насправді, то вже і не такі значні перепони в порівнянні з тим, що переживають люди з інвалідністю щодня.

 

З ким ви співпрацюєте? Хто допомагає вам у реалізації проекту?

 

Співпрацюємо з ОККО (вони допомагають із пальним), Perfect PR (займаються донесенням нашої ініціативи до суспільства), Горгани (допомагають із туристичним спорядженням, а інколи ми також користуємося їхнім транспортом), Пекарня Пекар дає різні смаколики та фінансову підтримку.

 

Як можна долучитися волонтерам і яка допомога вам потрібна? Якими навичками потрібно володіти, щоб стати волонтером “On 3 wheels”?

 

Нам часто потрібна допомога з трансферами зі Львова до пункту призначення (пальне є), особиста допомога волонтерів під час походу. Також потрібні фотографи в походи, оператори (можливо хтось зробить мотиваційне відео). Особливих навичок не потрібно. Потрібно бажання допомогти і можливість підійнятися в гори! Приєднуйся до нас.

 

 

Найбільший і найфановіший проект для іноземців в Україні шукає локальних волонтерів
Найбільший і найфановіший проект для іноземців в Україні шукає локальних волонтерів
Цього літа Україну відвідають сотні іноземців з понад 50-ти країн світу для участі у найбільшому освітньому волонтерському проекті Східної Європи – GoCamp. Іноземці приїжджають, щоб навчати українських дітей іноземних мов, міжкультурного діалогу, критично
03 травня 2018
Найбільший і найфановіший проект для іноземців в Україні шукає локальних волонтерів
03 травня 2018
 
Цього літа Україну відвідають сотні іноземців з понад 50-ти країн світу для участі у найбільшому освітньому волонтерському проекті Східної Європи – GoCamp. Іноземці приїжджають, щоб навчати українських дітей іноземних мов, міжкультурного діалогу, критичного мислення та ділитись своїм життєвим досвідом і культурою своїх країн, повідомляють організатори. 
 
Після прильоту/приїзду іноземні волонтери проведуть чотири дні поблизу Києва, де візьмуть участь у орієнтаційному тренінгу. Для того, аби їхнє перше враження про Україну було незабутнім, організатори шукають активних та енергійних локальних волонтерів (з Києва або сусідніх населених пунктів), які готові долучитись до організації GoCamp.
 
Що робити?
 • гостинно зустрічати іноземних волонтерів в аеропорту Київ та Бориспіль;
 • супроводжувати волонтерів GoCamp до табору під Києвом (трансфер забезпечуємо);
 • слідкувати за тим, щоб їхні перші дні у нас не закінчились у відділку поліції/швидкої ????
 • ділитись лайфхаками про життя в країні;
 • … та й просто бути супер-хостом!
Коли?
 • 2-5  червня 2018
 • 9-12 червня 2018
 • 2-5 серпня 2018
 • 9-12 серпня 2018
Хто?
 • Позитивно заряджені люди 18+.
 • Знання англійської – від upper-intermediate.
 • Готовність прийти на допомогу вдень і/або вночі(детальніше в заявці).
 • Під час проведення тренінгу ви маєте перебувати у Києві або у сусідніх населених пунктах.
 • Якщо Ви водій з власним транспортом – це просто перемога. 
Для реєстрації натисніть тут.
По закінченню роботи сертифікати з відгуком чекатимуть на вас!
«Таблеточки», «ДонорUA», GoGlobal та інші про можливості для волонтерства у 2018-му році
«Таблеточки», «ДонорUA», GoGlobal та інші про можливості для волонтерства у 2018-му році
Українські волонтери за останні кілька років направду зробили багато для країни. Сьогодні вони продовжують допомагати армії, рятувати дитячі життя, допомагати безхатченкам та пропагувати здоровий спосіб життя. Волонтерство – це не просто захоплення. Це мі
26 березня 2018
«Таблеточки», «ДонорUA», GoGlobal та інші про можливості для волонтерства у 2018-му році
26 березня 2018

Українські волонтери за останні кілька років направду зробили багато для країни. Сьогодні вони продовжують допомагати армії, рятувати дитячі життя, допомагати безхатченкам та пропагувати здоровий спосіб життя. Волонтерство – це не просто захоплення. Це місія. І стати частиною цією місії сьогодні може кожен.

Хтось допомагає грошима, перечислюючи кожного місяця відсоток від свого заробітку громадським організаціям чи фондам, яким довіряє. Хтось – витрачає свій вільний час, щоб розробити сайт для активістів чи взяти участь в благодійному забігу. Можливостей, на перший погляд, багато. Але більшість людей не можуть визначитись, як допомагати та із чого починати своє волонтерське життя.

“Volonter.org” поспілкувався із найбільшими волонтерськими спільнотами та фондами України, щоб дізнатись – як почати допомагати вже сьогодні.

Благодійний фонд «Таблеточки»

Фонд «Таблеточки» допомагає у лікуванні онкохворих дітей. Працюють із волонтерами в лікарнях, волонтерами, які працюють поза лікарнями, та волонтерами-фандрайзерами.

«Діти не можуть увесь час лікуватися. Вони лежать у відділеннях місяцями, обмежені лікарняним режимом та крапельницями. Але їм необхідно розвиватись, відволікатись та займатись чимось цікавим. Волонтери приходять в лікарню, щоб проводити творчі заняття, вчити іноземним мовам. Влаштовують для дітей вистави та конкурси, співають пісні та читають книжки”, - розповідає Світлана Пугач, виконавчий директор благодійного фонду «Таблеточки».  

Також вона додає, що волонтерство поза лікарнею не передбачає безпосереднього контакту з дітьми.

«Це професійна допомога різних спеціалістів у неробочий час та під час проведення акцій. Завдяки цим волонтерам ми можемо економити фінансові ресурси та розширювати об’єм наданої допомоги», – зазначає Світлана Пугач.

Команда.  Команда фонду складається зі штатних працівників та досвідчених волонтерів-кураторів. У штатній команді за роботу з волонтерами відповідають координатор волонтерів, які працюють в лікарнях, та координатор волонтерів фонду. Вони першими контактують з новачками та підтримують зв’язок з усіма системними волонтерами «Таблеточок».

Інші члени команди фонду контактують з конкретними групами волонтерів. Наприклад, спеціалісти відділу комунікації працюють з волонтерами-фотографами, відеооператорами та копірайтерами. SMM-спеціаліст на зв’язку із волонтерами-перекладачами. Арт-директор працює з графічними дизайнерами та ілюстраторами. Волонтери-куратори – це досвідчені та ініціативні волонтери, готові взяти на себе відповідальність за організацію надання допомоги своєю групою.  

Як допомагати? В команді раді школярам, студентам, активним мамам у декреті та співробітникам компаній з різним графіком зайнятості. Більшість учасників проекту – молодь віком  від 20 до 30 років, які можуть приділяти 3-4 години щотижня волонтерству відвідуючи дітей у лікарні або допомагати віддалено.

У роботу фонду постійно залучені більше 50 волонтерів.

Щоб долучитися до волонтерської команди фонду, потрібно заповнити одну з анкет на сайті tabletochki.org/ua/volonterstvo. У розділі Волонтерство їх дві: для лікарняних волонтерів та волонтерів фонду. Після заповнення з вами зв’яжеться координатор і розповість про особливості волонтерства в рамках обраного напрямку, запросить у закриту групу у Facebook.

У цій групі волонтер може відслідковувати актуальні запити про допомогу та долучатися до проектів. Для лікарняних волонтерів є додатковий етап - проходження співбесіди з координаторм фонду.

«На цій зустрічі ми ближче знайомимо кандидатів з особливостями роботи з онкохворими дітьми, обговорюємо практичні ситуації. Після успішної співбесіди кандидат відвідує кілька занять разом з досвідченим волонтером і тільки тоді може проводить власні активності з дітьми», - зауважує Світлана Пугач.

Якщо ви хочете допомагати, але маєте іще питання, пишіть на адресу - volunteer@tabletocki.org.


 

GoGlobal

GoGlobal – ініціатива громадської організації Global Office, спрямована на популяризацію вивчення іноземних мов та волонтерського руху в Україні, сприяння міжкультурному діалогу та громадській дипломатії.

Найбільший проект GoCamp – пришкільні мовні табори з поглибленим вивченням іноземних мов та з залученням іноземних мовних волонтерів з усього світу! GoCamp створений для того, щоб допомогти новому українському поколінню дітей володіти іноземними мовами, навичками 21-го століття, бути відкритими та толерантними до світу та інших культур, а українським вчителям англійської мови – використовувати новітні методики викладання та організації навчального процесу в інтерактивній та креативній формі.

Протягом 2016-2017 років у проекті взяли участь 500 волонтерів з 53 країн світу, 727 шкіл та 69600 дітей по всій країні. Цього літа 850 шкіл в усіх областях країни, маленьких містечках та селах, проведуть табори GoCamp з іноземними волонтерами. «Наша ціль – до 2020 року залучити до проекту всіх школярів віком від 10-15 років, а це 1,5 мільйони дітей, дати їм можливість міжкультурного спілкування та змінити підходи у викладанні іноземної мови в Україні», - говорить Ірина Горлач, керівник відділу по роботі з іноземними волонтерами.

Про команду. Команда Global Office налічує 20 людей, відповідальних за набір волонтерів, роботу зі школами та вчителями, піар та комунікації, фандрайзинг та операційний менеджмент.

 

Як долучитись та допомогти?

Вимоги до волонтерів дуже прості: знання англійської мови, як мінімум, на рівні intermediate, бажання спілкуватись із іноземцями та відкривати їм Україну, вміння працювати із дітьми та мати інтерес до освітніх змін в Україні.

Волонтери в GoGlobal можуть допомогати школам організовувати літні табори, бути вожатим чи асистентом вожатого у цьому таборі, або інакше проводити час із дітьми: організація ігор, тощо. А ще також можна бути гайдом для волонтера у своєму місті.

«Ми закликаємо всіх українців, які мають друзів іноземців закордоном розказати їм про цю можливість і приїхати волонетром в Україну. Тому запрошуємо на стажування до нашої організації. Писати можна на iryna.g@goglobal.com.ua та join@goglobal.com.ua», - відмітила Ірина Горлач.


 

«ДонорUA»

Проект існує вже три роки. Початок було покладено співпрацею громадської організації “Асоціація молодих донорів України” та ІТ бізнесу, компанією DevRain Solutions на чолі з Олександром Краковецьким.

«Ми зустрілись з Олександром на одному з хакатонів, які я відвідувала у пошуках команди та технічного керівника проекту. Вже тоді я знала, що ІТ допоможе Україні вивести службу крові на інший рівень. Та до самої служби крові і її модернізації далеко – тож ми вирішили не гаяти часу і почати «їсти слона шматочками» – так народився проект ДонорUA – автоматизована система рекрутингу донорів крові та її компонентів», - розповідає Ірина Славінська, засновниця проету ДонорUA.

Як працює ініціатива і як допомогти?

Зареєструватись в єдиній системі і отримати індивідуальній підхід (тобто система для всіх уніфікована, проста і зрозуміла, а зайшовши до свого кабінету донора людина отримує персонально підібрану саме для неї інформацію, де враховуються і територіальні, і донорські особливості) швидке рішення для пошуку донора - 20 хв і донори є. Реципієнти можуть заповнити анкету для подачі заявки на пошук донорів і це єдине, що потрібно зробити людині, щоб знайти донорів. Через кабінет Центру крові можна показувати запаси крові і таким чином уникати черг та планувати свою діяльність.

«Також проводимо моніторинг запитів в соціальних мережах за допомогою YouScan (система моніторінгу соціальних медіа). Думаю, всі бачили пости в у Facebook про те, що комусь потрібна кров, і коментарі під цими постами від донорів, які готові допомогти. Такі пости і коментарі ми автоматично відслідковуємо та надсилаємо потенційним донорам як пропозицію допомоги», - зауважує Ірина Славінська.  

В організації також додають, що вирішення проблеми із достатньою кількістю донорів залежить від правильно організованого процесу збору інформації та комунікації.

«Наша місія проста – автоматизація процесів, які збільшують кількість врятованих життів», - додала Ірина.


 

«Runday»

Runday – це щотижневі забіги на 5 км з фіксацією часу задля популяризації здорового способу життя. Участь безкоштовна та відкрита для всіх, а результати публікуються онлайн, тому можна відстежувати свій прогрес або змагатись з друзями.

На створення «Runday» організаторів надихнула британська ініціатива «Parkrun», коли восени 2004 року, 13 бігунів зібрались разом в Буші парку, Теддінгтон, Великобританія. З того часу “Parkrun” переріс у міжнародну родину близько двох мільйонів зареєстрованих  учасників і волонтерів. Суть проекту у проведенні щотижневих 5-кілометрових забігів із фіксацією часу та публікацією на сайті. На сьогодні регулярні пробіги відбуваються у 1127 парках по всьому світу.

«На жаль, Parkrun більше не залучають нових країн до проведення своїх заходів, тому нам довелося створити свій. Головна ідея – 5 км, щотижня, безкоштовно, без жодних обмежень щодо віку або спортивної форми бігуна. Ти можеш нестися швидше вітру, бігти в легкому темпі, або просто пройти дистанцію. Ми раді бачити професійних спортсменів, але нашою найбільшою гордістю є люди, чиї перші кроки в спорті відбуваються на наших заходах», - говорить Альона Лащенко, менеджер проекту

Місія проекту полягає в тому, щоб 1 мільйон українців регулярно бігали або ходили 5 км. Автори ініціативи переконані, що саме 5 кілометрів – це найдоступніша дистанція для широкого кола учасників, яка одночасно є достойною метою для тих, хто тільки почав бігати та дає можливість більш досвідченим бігунам стежити за своїм розвитком.

Організатори проводять безкоштовні спортивні заходи для всіх, незалежно від локації, спортивної форми, чи цілі бігу.

«Наша ціль – зробити здоровіше і щасливіше населення. Чисті, безпечні та доступні парки і зони для бігу. Та знайти соціально зацікавлених громадян, які прагнуть до вдосконалення своїх громад», - відмічає Олександр Ружицький.

Як допомогти і долучитись до ініціативи?

Як зазначають організатори, на кожен забіг завжди потрібен тайм кіпер (людина, яка засікає час). Також треба людина, яка роздає токіни; волонтер, який сканує QR-коди та той, хто може провести розминку. Але, наприклад, можна бути волонтером в декількох напрямках одночасно.

Серед волонтерських ролей завжди вільна роль керівника локального Runday – це керівник команди організаторів забігу, який керує забігом у конкретний день. Також завжди треба координатор волонтерів, потрібні волонтери попередньої підготовки забігу, які допомагають до його старту, маршали, які підбадьорюють і спрямовують бігунів, фотографи для зйомки забігу, відповідальний за обробку результатів.

На офіційному сайті проекту ви, наприклад, можете ознайомитесь більш детально із позиціями та заповнити потрібну вам анкету. Для того щоб стати волонтером перейдіть за посиланням https://runday.org/ua/volunteering/ та оберіть зручну для Вас локацію та дату забігу. 


 

«Тут і зараз»

Проект «Тут і Зараз» стартував у серпні 2016-го року. Дві команди по 20 людей відвідали 6 селищ на Заході України (Верб’ятин, Малі Заліщики, Бариш, Підмихайля, Тужилів,Старий Угринів) та 5 селищ на Сході України (Спаське, Мар’ївка, Ковпаківка,  Краснокутськ, Рубіжне). У кожному селищі команда втілила екологічно-соціальний проект.

«Ми побудували дитячі майданчики, відреставрували пам’ятки культури, прибрали сміття в лісі та біля річок. Наступного року ми зменшили кількість селищ, які ми відвідали. Це допомогло нам підвищити якість та масштаби роботи в кожному населеному пункті», - говорить Дмитро Устич, голова ГО «Тут і Зараз».  

Проект «Тут і Зараз» сезонний. Його суть та місія – це культурний обмін між українцями зі Сходу та Заходу, поширення ідеї активного громадянства. Він розрахований на молодь, яка зацікавлена у волонтерстві і на молодь, яка навіть не підозрює, що до їхнього селища приїде команда з 30 чоловік і власним прикладом покаже, як об'єднуватись заради корисної цілі.

Команда. Команда – це засновники ГО "Тут та Зараз" та організаторів туру, яких обирають з числа волонтерів, які раніше брали участь у проектах організації.

«Кожного року це різна команда для того, щоб дати поштовх до створення нових волонтерських ініціатив», - наголошує Дмитро.

Яка долучитись до ініціативи?

На початку літа оголошується набір волонтерів на офіційній сторінці facebook.com/tutizaraz/. Усім, хто зацікавиться проектом, потрібно буде протягом тижня подорожувати, покращувати міста та села країни та спонукати молодь до змін.

«Допомога нам потрібна. Особливо зараз – ми відкрили анкету, у якій жителі селищ можуть  запросити нашу команду до себе. Тому запрошую всіх, хто хоче змінити своє місто чи селище, заповнити анкету - https://goo.gl/CmJu6x», - зазначає Дмитро Устич.


Ми розповіли про 5 найвідоміших українських ініціатив, яким потрібні волонтери для добрий справ. Але ви завжди можете знайти більше можливостей для волонтерства у своєму місті, скориставшись нашою платформою Volonter.org.

Знаходь друзів та розбудовуй волонтерське ком’юніті  у своєму місті - http://volonter.org/volunteers-ukraine

А також допомагай розвивати визначні громадські ініціативи - http://volonter.org/dopomoga-volonterski-proekty

Волонтерська платформа об’єднує активних громадян зі всієї України. Наприклад, Київську область представляють 150 волонтерів та організацій, а Львівську – 181. В цілому volonter.org об’єднав близько 600 волонтерів та організацій зі всієї України, які зареєстрували 77 проектів за останній рік.

Підготувала Анна Сарапіон

 

Жінки, які займалися волонтерством, прагнуть відкривати власний соціально-орієнтований бізнес
Жінки, які займалися волонтерством, прагнуть відкривати власний соціально-орієнтований бізнес
105 заявок на участь у проекті «Яскрава ідея в її руках» надійшло від жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект.
06 лютого 2018
Жінки, які займалися волонтерством, прагнуть відкривати власний соціально-орієнтований бізнес
06 лютого 2018

105 заявок на участь у проекті «Яскрава ідея в її руках» надійшло від жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект.  

«У заявках описані ідеї, які стосуються таких сторін соціального життя, як опіка над літніми людьми, розвиток дітей, допомога внутрішньо переміщеним особам і ветеранам АТО, турбота про людей з особливими потребами і навіть про авторські права перекладачів і письменників, а також про наше право на доступ до публічної інформації», - повідомила виконавча директорка Центру соціальних ініціатив «АТОМ» Ольга Шалайська.

Зараз відбувається конкурсний відбір заявок, у результаті якого 20 волонтерок будуть запрошені на 3 тренінги із розробки бізнес-плану. Після закінчення навчання і презентації бізнес-планів, кращі з них отримають фінансову підтримку для старту їхньої реалізації.

«Жінки готові офіційно реєструвати громадські організації, соціальні підприємства, самим реєструватися як фізичні особи-підприємці, щоб втілювати свої мрії у реальний бізнес. Досвід, набутий протягом років волонтерства, вони вважають дуже цінним і мотивуючим до подальшої роботи», - сказала Ольга Шалайська.

Нагадаємо, що метою проекту «Яскрава ідея в її руках» є підтримка волонтерського руху в Україні шляхом сприяння жінкам у перетворенні власного досвіду, що набутий під час волонтерської діяльності, у майбутній успішний бізнес.

Проект реалізується за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва SDC.

Інформаційними партнерами є  ІА «Варіанти» та платформа volonter.org.

Юридичну підтримку надає проект «Громадяни в дії».

Навчання для жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект
Навчання для жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект
АТОМ оголошує конкурсний відбір учасниць проекту «Яскрава ідея в її руках».
18 січня 2018
Навчання для жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект
18 січня 2018

АТОМ оголошує конкурсний відбір учасниць проекту «Яскрава ідея в її руках».

Центр соціальних ініціатив «АТОМ» запрошує жінок-волонтерок зі всіх областей України стати учасницями проекту «Яскрава ідея в її руках», який реалізується за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва SDC.

Метою проекту є підтримка волонтерського руху в Україні шляхом сприяння жінкам у перетворенні власного досвіду, що набутий під час волонтерської діяльності, у майбутній успішний бізнес.

Для цього учасниці проекту будуть запрошені на 3 тренінги із розробки  бізнес-плану, що відбудуться у Львові у лютому і березні та у Києві в травні 2018 року. Також учасниці отримають індивідуальні консультації від бізнес-тренера, що допоможуть розробити бізнес-план для втілення власної ідеї. Про волонтерську діяльність учасниць будуть написані репортажі із фотографіями.

Кращі бізнес-плани отримають фінансову підтримку.

Щоб взяти участь у конкурсному відборі на участь у проекті необхідно заповнити АНКЕТУ

Відбір 20 учасниць проекту буде здійснюватися за такими критеріями:

- персональна мотивація до участі у проекті,

- попередній досвід волонтерської діяльності (мінімум 2 роки),

- готовність офіційно зареєструвати власний бізнес чи зареєструвати громадську організацію в Україні,- короткий опис власної ідеї/бізнес-ідеї (важливі вимоги: соціальна-важливість, інноваційність, політична коректність, чутливий підхід до питань конфлікту, гендерної рівності та врахування інтересів різних груп суспільства, особливо, найбільш вразливих),

- особистий внесок для реалізацію власної ідеї.

Про результати відбору буде повідомлено індивідуально після 1 лютого 2018 року.

З усіма запитаннями звертатися до керівниці проекту Ольги Шалайської за тел. 0972259852, мейл - atom.ngo@gmail.com

16 днів проти ґендерного насильства: активісти розповіли про домашнє насильство депутатам і гостям ВР
16 днів проти ґендерного насильства: активісти розповіли про домашнє насильство депутатам і гостям ВР
Виставка картин, яка покликана привернути увагу громадськості до проблем домашнього насильства, розпочала роботу в приміщенні Верховної Ради. Про це повідомляють організатори виставки – Ліга захисту прав жінок “Гармонія Рівних” та “Біла Стрічка”, народний
08 грудня 2017
16 днів проти ґендерного насильства: активісти розповіли про домашнє насильство депутатам і гостям ВР
08 грудня 2017

 

Виставка картин, яка покликана привернути увагу громадськості до проблем домашнього насильства, розпочала роботу в приміщенні Верховної Ради. Про це повідомляють організатори виставки – Ліга захисту прав жінок “Гармонія Рівних” та “Біла Стрічка”, народний депутат України Ірина Суслова, а також Анна Діанова, українська художниця, член міжнародної мистецької виставки GemlucArt у Монако.

Заходи у Верховній Раді проходять в рамках всесвітньої ініціативи «16 днів проти ґендерного насильства» та Дня прав людини.

“Український уряд має провести законодавчу реформу у сфері захисту прав жінок і дітей, особливо в аспекті домашнього насилля, має відбутись ратифікація Стамбульської конвенції та Україна має приєднатися до міжнародної реформи Гаагської конвенції в аспекті домашнього насилля. Україна займає 61 місце з 152 країн за показниками гендерної нерівності”, - йдеться у повідомленні організаторів.

Також вони зазначають, що після початку воєнного конфлікту на Сході країни ситуація тільки погіршилася.

“За даними НАН України 68% жінок страждають від насилля в родині, лише 2% жертв звертаються до суду. Кількість офіційно зареєстрованих звернень жінок щодо домашнього насилля збільшилася на 50% за останні 2 роки та досягає 150 000 зареєстрованих звернень за минулий рік. Багато випадків домашнього насильства пов’язані зараз в Україні з проблематикою реабілітації бійців, які повертаються в родини з лінії фронту АТО”, - зазначають організатори виставки.

У рамках акції організатори роздали народним депутатам та гостям заходу емблеми білої стрічки, як міжнародного символу боротьби з явищами домашнього насильства.

Нагадаємо, що Міжнародна кампанія боротьби проти насилля над жінками проводиться щорічно з 25 листопада (День протидії насильству проти жінок) по 10 грудня (День прав людини), започаткована за ініціативи Першого всесвітнього інституту жіночого лідерства у 1991 році. Зараз більше 3700 організацій з 164 країн світу приймають участь у цій акції щорічно.

Громадська організація “Біла Стрічка” була започаткована за підтримки польських та українських громадських активістів з метою боротьби з явищами домашнього насильства в українському суспільстві, вона є частиною міжнародного руху White Ribbon - жінки проти домашнього насильства.

Захід відбувся за підтримки міжнародних партнерів: представникыв української діаспори Каліфорнії та Нью Йорку. Серед українських партнерів: ГО “Грузинський Національний Легіон”, Міжнародна Амбасада Жінок – Підприємців, юридичні компанії «Lavrynovych & Partners Law Firm» та «Questa Consulting», а також Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Т. Шевченка. Захід відвідали: бійці з АТО, зокрема представник США, який воює в складі Грузинського Легіону в Україні. 

   

 

 

5 книжок для мотивації на осінь
5 книжок для мотивації на осінь
Осінь – це час, коли мотивація потрібна більше, ніж в будь-яку іншу пору року.
20 вересня 2017
5 книжок для мотивації на осінь
20 вересня 2017

Осінь – це час, коли мотивація потрібна більше, ніж в будь-яку іншу пору року. Якщо ви збираєте для себе мотиваційний must-read на період дощів, наші книжкові поради можуть стати в нагоді. Надихайтесь відчайдушними історіями, вчіться планувати власний час та йти до мети, незважаючи ні на що!


Патрік Кінг. Стратегії і тактики спілкування.

Книга про спілкування та комунікацію, яка буде корисна кожному, хто займається публічними проектами.

Публікація американського спеціаліста допоможе зрозуміти, як правильно вести дискусію та знаходити переконливі аргументи, захищати свою позицію та відважно себе вести під час найгарячіших суперечок.Гел Елорд. Чудовий ранок. Як не проспати життя.

Надзвичайна книга для тих, хто хоче не просто не просипати сірі осінні ранки, а й не проґавити найважливіше у своєму житті. Це прекрасний бестселер про таймменеджмент, який навчить втілювати в життя ваші найзаповітніші проекти та ідеї. Саме те, що потрібно волонтерам!


Гретхен Рубін. Проект щастя.

Іще одна супер-книга для тих, хто вже давно задумав реалізувати власний проект, утім ніяк не збереться із думками і не втілить його в життя. Книга ідей та порад жінки, яка доводить, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі.

Читати усім, хто давно хоче почати власний проект, але ніяк не зробить перший крок.


 

Гері Келлер, Джей Папасан. Одна справа. Як робити менше, а встигати більше.

Успішні американські бізнесмени розкажуть, як фокусуватись на важливих справах, що потрібно знати про наукові дослідження планування часу і чому багатозадачність не працює. Книга для тих, хто не вірить законам тайменеджменту і шукає чогось нового.


Сюзен Кейн. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати.

Книжка для інтровертів, яка допоможе подолати труднощі у взаємодії зі світом. Але вона буде цікава кожному, хто хоч раз у житті боявся зробити перший крок. Бути інтровертом – це не вирок. Авторка доводить, що “тихі люди” як ніхто інших здатні змінити цей світ і зробити його кращим.

Читайте і надихайтеся історіями цікавих людей. І в жодному разі не впадайте в осінню депресію. Змінюйте світ, реалізовуйте свої проекти і радьте книги, які допомогли вам підкорити світ!

 

Корисні онлайн-сервіси для створення відео презентацій
Корисні онлайн-сервіси для створення відео презентацій
Краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Істина, відома кожному. Але, на жаль, ми часто про неї забуваємо, коли готуємо власні презентації. Як візуалізувати дані, створивши анімаційний ролик – читайте у матеріалі на Волонтерській платформі volonter
24 березня 2017
Корисні онлайн-сервіси для створення відео презентацій
24 березня 2017

Краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Істина, відома кожному. Але, на жаль, ми часто про неї забуваємо, коли готуємо власні презентації. Як візуалізувати дані, створивши анімаційний ролик – читайте у матеріалі на Волонтерській платформі volonter.org.

Підбірка найпопулярніших інструментів, які допоможуть без зайвих зусиль зробити ваш виступ сучасним, зрозумілим та дійсно корисним.

1. GoAnimate

Сервіс допоможе вам створити сюжетну розповідь або історію, яка буде відбуватися з героєм. У програмі є безліч анімованих персонажів. Ви можете самі задавати їх поведінку і дії. Для цього потрібно використовувати готові шаблони: герой може стрибати, бігати, говорити. Для прикладу подивіться анімаційне відео, створене в програмі.

Мінус в тому, що сервіс англомовний, але підтримує введення тексту російською мовою. Базова підписка коштує $ 39 в місяць. Готовий ролик можна вбудувати на сайт, завантажити з високою роздільною здатністю або опублікувати в соціальних мережах. Протягом 14 днів сервісом можна користуватися безкоштовно.

2. «Обьясняшки»

А це російськомовна програма, правда, працює тільки на платформі iOS для iPad. За допомогою неї можна створити мальоване відео і розповісти історію. Використовується принцип скрайбінга - зображення (малюнок від руки) створюється на ваших очах, і ваша мова синхронізується з появою малюнка.

Якщо ви не вмієте добре малювати - не страшно. Нехай це будуть начерки, схожі на дитячі малюнки, але навіть вони будуть виглядати в програмі привабливо. Можете піти іншим шляхом: писати слова, формули, терміни або схеми.

Завантажити її можна в AppStore. До речі, на сайті сервісу написано, що творці готові для співпраці з фахівцями з краудфандінгом і інтернет-маркетологами.

3. SparkolPro

У цій програмі теж можна навчитися робити мальовані відеоролики. Весь сюжет буде покроково промальований від руки. Програма не працює онлайн, її потрібно встановити на свій комп'ютер. Безкоштовна пробна версія буде доступна протягом 7 днів.

4. PowToon

Цей сервіс, мабуть, один з кращих в добірці. Ефектні шаблони з вбудованою анімацією, програма проста у використанні, і підписка на неї прийнятна, та й є безкоштовний тариф!

Програма працює онлайн, авторизуватися можна через акаунт Facebook або Google. На пошту вам прийде лист-підтвердження. Для початку роботи потрібно вибрати один з трьох варіантів ролика: для роботи, освітніх або особистих цілей. Бібліотека шаблонів величезна. Шаблони стильні і насичені елементами, які динамічно рухаються.

 

5. Moovly

У програмі є готові форми і шаблони для створення анімаційного відео, щось можна і домалювати. Реєстрація проста: через Facebook або Google. Встановлювати програму не потрібно. На сайті працює чат-бот, якому можна задати питання. 

Є безкоштовна версія, в ній можна створювати ролики не більше 10 хвилин. Є й платні тарифи.

6. Plotagon

Цікава програма, яка дозволяє монтувати власні фільми. З вас - сценарій, а задумку втілять віртуальні актори. Є два режими: освітні ролики і формат історії.

Недолік у тому, що програма не підтримує українську мову. Але для розуміння можна прописати зовсім прості репліки. У будь-якому випадку процес створення не займе у вас багато часу. Протягом двох тижнів можна спробувати зробити фільм безкоштовно.

 

7. Movavi

Це російськомовний ресурс, який допоможе створити вам відеоролик. Правда, шаблонів в програмі немає: ви можете використовувати файли з комп'ютера і змонтувати з них відео або створити слайд-шоу.

Програму потрібно завантажити з сайту, встановиться вона за кілька хвилин. Інтерфейс зовсім простий і зручний. Програму також можна використовувати як повноцінний відеоредактор: нарізати відео, записувати з екрану, редагувати, накладати музику, застосовувати візуальні ефекти, додавати титри і переходи.

Користуйтеся сучасними серісами та публікуйте власні проекти на волонтерській платформі volonter.org.

ГО "Центр сприяння волонтерському руху Волонтер.орг"

За матеріалами сайту Теплиця

 

Підлітки-волонтери: Ідеї для тих, хто мріє про власний волонтерський соціальний проект
Підлітки-волонтери: Ідеї для тих, хто мріє про власний волонтерський соціальний проект
У нашій підбірці - 10 надихаючих ідей від підлітків, які повірили у власні сили і змогли реалізувати надзвичайні ідеї, що покращують світ. Головне - не вік, а бажання допомагати і змінювати світ на краще.
15 лютого 2017
Підлітки-волонтери: Ідеї для тих, хто мріє про власний волонтерський соціальний проект
15 лютого 2017

Заснувати фонд, розпочати всесвітній благодійний марафон, запустити екологічний рух можуть не тільки досвідчені громадські активісти, а і школярі. У нашій підбірці - 10 надихаючих ідей від підлітків, які повірили у власні сили і змогли реалізувати надзвичайні ідеї, що покращують світ. Головне - не вік, а бажання допомагати і змінювати світ на краще.

✅ 1. Джонатан Вудз заснував фонд «Під деревом» (Under the Tree) у свої 12 років! Саме тоді він зрозумів, що на дітей, які хочуть узяти участь у різдвяному заході з пожертвування іграшок, часто не звертають уваги.

 

✅ 2. Неха Ґупта заснувала свою неприбуткову організацію в 9 років! Її установа, під назвою «Підтримаймо сиріт» (Empower Orphans), допомогла уже більш ніж 25 тисячам дітей у всьому світі.

 

✅ 3. Джордін Чара заснувала організацію WI P2D2 («Утилізація ліків і наркотиків у Вісконсині», оригінал Wisconsin Prescription Pill and Drug Disposal), коли їй виповнилось 14 років. Організація займається знищенням ліків у безпечний спосіб, який не шкодить навколишньому середовищу.

 

✅ 4. 10-річний Зак Цертнер заснував свою організацію під назвою SNAP як спортивну програму для дітей з особливими потребами.

 

✅ 5. Шеннон МакНамара заснувала SHARE, неприбуткову організацію, яка забезпечує тисячі дівчат в Африці книжками та шкільним приладдям, коли їй було 15 років.

 

✅ 6. Келін Конрад провела свій перший (який згодом став щорічним) приватний карнавал для людей з хворобою Альцгеймера, коли навчалася в 5-му класі і її бабусі було поставлено цей діагноз.

 

✅ 7. 13-річна Клер Фрейз заснувала свою організацію «Порятунок тварин «Щасливі хвости» (Lucky Tails Animal Rescue) для того, щоб надати другий шанс собакам, яких мали умертвити.

 

✅ 8. Двоє дівчат-підлітків, які в минулому страждали на анорексію, - Ліана Розенман та Крістіна Шафран – вирішили заснувати проект «Одужання» (Project HEAL) для збору коштів для підлітків, які потребують лікування від розладів харчової поведінки.

 

✅ 9. Лу-Лу Чероне заснувала організацію “LemonAID Warriors”, коли їй було 10 років, щоб допомогти іншим дітям зробити соціальну діяльність частиною їхнього життя.

 

✅ 10. Бажаючи припинити голод у світі, Кейті Стальяно, якій зараз 14 років, почала вирощувати фрукти та овочі у своєму саду, щоб допомогти голодним. Cьогодні її організація – «Врожай Кеті» (Katie’s Krops) допомогла нагодувати тисячі людей.

 

Ви досі думаєте, як реалізувати свою ідею? Тоді реєструйте її на платформі volonter.org та шукайте однодумців. Разом ви зможете на багато швидше те ефективніше зробити гарну справу. А якщо власна ідея досі не народилась, перегляньте усі проекти на платформі. Можливо, ваші знання та уміння стануть корисними для втілення чиєїсь ідеї у життя.

Центр сприяння волонтерському руху “Волонтер.орг”

10 ідей для волонтерів-школярів
10 ідей для волонтерів-школярів
Громадська організація “Центр сприяння волонтерському руху Волонтер.орг” адаптувала та доповнила ці ідеї - можливо, котрась надихне і вас на гарні справи?
01 лютого 2017
10 ідей для волонтерів-школярів
01 лютого 2017

Леслі Амос у підбірці “50 ідей для волонтерів-підлітків” пише, що волонтерство - це гарна можливість спробувати себе в громадській діяльності, допомогти іншим, знайти друзів, отримати професійні навички та нові можливості і досягти реальних змін на краще в країні чи місті. Щоб зорієнтувати учнів середньої школи, чим вони можуть бути корисні, Амос виділяє 10 надихаючих ідей.

 

Громадська організація “Центр сприяння волонтерському руху Волонтер.орг” адаптувала  та доповнила ці ідеї - можливо, котрась надихне і вас на гарні справи?

 

1. Подаруйте старий одяг або господарчі товари. Прогляньте вашу шафу або комору і знайдіть ці вкриті пилюкою речі, з яких ви уже виросли або більше їх не вдягаєте. Якщо вони в доброму стані, віддайте організаціям, які збирають такі речі і передають їх нужденним. Можете також занести їх до церкви. Або ж слідкувати за проектами на volonter.org. Наприклад, перед Новим роком Харківський Карітас проводив акцію “Звільни місце у своїй шафі”.

 

2. П’єте каву чи чай у кав'ярні? Подумайте про тих, у кого немає на це грошей і купіть “підвішену” каву. Оплатіть іще одну філіжанку, яку колись вип'є той, хто шукатиме у кав'ярні тепла.

 

3. Принесіть нові або майже нові іграшки до дитячої лікарні або у дитячий будинок.

 

4. Під час новорічних свят напишіть відповідь на листа Діду Морозу від бідної дитини. Відвідайте ваш місцевий відділ пошти, який бере участь в акції, отримайте там листа від дитини, придбайте подарунок і надішліть його поштою.

 

5. На ваш наступний день народження попросіть, щоб замість подарунків вам люди зробили пожертвування до благодійної організації на ваш вибір.

 

6. Надішліть «посилку турботи» учасникам бойових дій, ветеранам або пораненим солдатам. Можете також написати їм листа. Знайти інформацію про поранених ви зможете на сайті Герої АТО. Також контактуйте із перевіреними волонтерськими організаціями у нас на сайті та в соцмережах.

 

7. Долучіться до прибирання у своєму місті чи селі. Існує велика кількість ініціатив, які щороку навесні та восени проводять загальноміські прибирання. До слова, на сайті ініціативи “Зробимо Україну чистою” вже є мапа весняних прибирань. Також 12 березня у світі відзначають День садіння дерев - долучайтеся до такої ініціативи і ви!

 

8. Пожертвуйте дитячі книжки притулкам, бібліотекам та школам.

 

9. Долучіться до плетіння сіток на фронт. Або до приготування сухих борщів та овочевих наборів. Пошукайте організації у вашому місті, які роблять таку роботу. Впевнені, що ваша допомога їм знадобиться.

 

10. Допоможіть прибрати двір чи принести продукти із магазину літнім людям, які живуть по-сусідству.

 

Обов'язково слідкуйте за проектами на сайті volonter.org та створюйте і розвивайте свої власні ініціативи. На платформі є волонтери з усієї України і ви завжди зможете знайти підтримку та допомогу.

Рецепт успіху від «Волонтер.орг»: кілька порад для реалізації хороших ідей
Рецепт успіху від «Волонтер.орг»: кілька порад для реалізації хороших ідей
Налагоджуйте сильні цифрові комунікації. Бізнес, громадський та державний сектор все глибше переносять свою діяльність в інтернет. І, щоб не пасти задніх у цьому процесі, почніть вже зараз.
30 листопада 2016
Рецепт успіху від «Волонтер.орг»: кілька порад для реалізації хороших ідей
30 листопада 2016

Налагоджуйте сильні цифрові комунікації. Бізнес, громадський та державний сектор все глибше переносять свою діяльність в інтернет. І, щоб не пасти задніх у цьому процесі, почніть вже зараз.

Використовуйте безкоштовне ліцензійне програмне забезпеченнядля НГО. Багато IT-корпорацій, таких, як Microsoft, мають свої програми підтримки громадського сектору. Ви можете отримати необхідне програмне забезпечення з великою знижкою або взагалі безкоштовно.

Стратегічне використання соціальних медіа. В останні роки дослідники і аналітики все частіше говорять про те, що цільові аудиторії некомерційних організацій швидко переміщаються у віртуальний простір. Щоб в період «великого переселення» НГО не загубити своїх прихильників, ми рекомендуємо активно працювати з соціальними мережами, це дасть вам змогу втілити будь-які комунікаційні стратегії і прискорити виконання місії вашої організації.

Використовуйте хмарні технології.

Мета будь-якої організації - при мінімальному бюджеті максимально  реалізувати поставлені цілі. Хмарні технології - саме той інструмент, який допоможе досягти цієї мети.

Основні переваги хмари:

 • не потрібні великі обчислювальні потужності ПК - по суті 
 • будь-який смартфон, планшет                     
 • відмовостійкість, непотрібне додаткове обслуговування;
 • високий рівень безпеки;
 • висока швидкість обробки даних;
 • економія на покупці софту - всі необхідні програми вже є 
 •  в сервісі;

Bring Your Own Device - «Принеси свій девайс»

Ми рекомендуємо громадським організаціям активніше використовувати цифрові пристрої (ноутбуки, смартфони, планшети), які знаходяться в особистому користуванні співробітників. Цей підхід, відомий як BYOD(Bring Your Own Device - «Принеси свій девайс») знижує витрати на утримання оргтехніки і підвищує продуктивність командної роботи.

Реєструйте свій проект на волонтер.орг, знайдіть прихильників та підтримку волонтерів, отримайте гарний односторінковий сайт вашої ініціативи або проекту, яким хочеться поділитися в соціальних мережах.

Також ви можете в будь-який момент звернутись до ГО “Центр сприяння волонтерського руху “Волонтер.орг”, і ми з радістю допоможемо вам створити it/цифрову стратегію розвитку вашої організації.