Дитинство без насильства
  • Діти
  • Медицина
  • Права людини

Дитинство без насильства

  • 26 лис 2018 - 30 кві 2019
  • Вся Україна

Проблема

У всьому світі насильство над дитиною визнано медичною проблемою. Медики під час огляду можуть зафіксувати ознаки, непомітні для колег з інших сфер.

Рішеня

Поширення інформації про проблему насильства над дітьми та можливість навчання для медичних працівників. Надання приміщення, обладнання для тренінгів.

Про проект

Проект "Дитинство без насильства: підвищення спроможності працівників медичної сфери по всій Україні по виявленню та реагуванню на випадки насильства над дітьми".

 

Мета проекту: підвищити рівень виявлення та повідомлення медичними працівниками про випадки насильства над дітьми в Україні.

 

Період реалізації: Листопад 2017 – теперішній час

 

Проблема:

Згідно досліджень Ради Європи кожна п’ята дитина в Україні- зазнає різних форм сексуального насильства (від розбещення до зґвалтування). Кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна друга - психологічного. Насильство травмує дитину на все життя та породжує у свідомості відчуття неповноцінності. У всьому світі насильство та недбале ставлення до дитини визнано медичною проблемою. Медичні працівники часто перші, хто бачить дитину-жертву насильства. Також, під час звичайного огляду, вони можуть зафіксувати прикмети, непомітні для колег з інших сфер.

Активності в межах проекту:

 

Етап 0: ПІДГОТОВЧИЙ. (Грудень 2017 – Лютий 2018)

  1. Встановлення комунікації із закордонними експертами.
  2. Отримання матеріалів від експертних організацій - партнерів проекту.
  3. Переклад та адаптація матеріалів, розробка тренінгової програми, розробка та друк роздаткових та презентаційних матеріалів.
  4. Організація логістики для заходів

 

Етап 1. МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ (Лютий 2018).

  1. Запрошення 100 медичних працівників та представників інших відомств в сфері захисту дітей для участі у міжнародній конференції.
  2. Відбір 25 медичних працівників для навчання та подальшої роботи у проекті.
  3. Проведення міжнародної конференції з виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми за участі експертів з партнерських організацій, із залученням ЗМІ та представників МОЗ, МОН, МінСоц політики, МВС та міжнародних організацій.

 

Етап 2. ПІДГОТОВКА ТРЕНЕРІВ (Лютий 2018 – липень 2018)

  1. Участь відібраних лікарів у конференції "Дитинство без насильства: роль працівників медичної сфери у системі виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми" у м. Києві.
  2. Проходження навчання від американських експертів у м. Києві.
  3. Навчання тренерській майстерності від тренерів та експертів МЦРЛ у м. Києві.

 

Етап 3. НАВЧАННЯ У РЕГІОНАХ (2018 - 2019)

  1. Проведення медиками-тренерами систематичного навчання медичних працівників свого регіону з теми виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми.
  2. Супервізійна підтримка тренерів від міжнародних експертів та методична підтримка від реалізаторів проекту.

 

Результати:

  • Підвищено обізнаність та рівень практичних навичок 100 медичних працівників та представників інших відомств у питаннях виявлення випадків жорстокого поводження із дітьми через проведення конференції.
  • Проведено відбір та навчання 21 національних тренерів-медиків, які є провідними експертами у питаннях виявлення насильства над дітьми, та підготовлені до викладання цієї теми за програмами “Захист дитини від насильства. Роль медичного працівника” та “Розвиток тренерської майстерності”.
  • В кожному регіоні є щонайменше 1 тренер-медик, що підтримує проект та розвповсюджує знання з теми виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми.
  • Розпочався 3 етап проекту  - навчання медичних працівників у регіонах. Планування проведення тренінгів у регіонах України у 2019.

 

Наразі проходить 3-й етап - навчання медичних працівників у регіонах. В рамках третього етапу ми потребуємо інформаційної підтримки - поширення інформації про проект та можливість участі в ньому медичних працівників. Також, в разі досягнення домовленості про проведення тренінгу, ми потребуємо допомоги з наданням приміщення, організацією кава-паузи та друку матеріалів.